Kataloog

Esileht /

ASi Uvic omanik: Eesti on äri jaoks ideaalne koht

Toiduainetööstuse AS Uvic juhi Aleksander Musarovi sõnul on probleemidele vaatamata Eestis loodud pea ideaalsed tingimused äri arendamiseks. 

 

"Kui Uvici meeskond 20 aastat tagasi asus kõige lihtsamate seadmetega pelmeene tootma, siis oli vähe neid, kes uskusid, et sellest võib välja kasvada regionaalses tähenduses suur ettevõte," märkis Musarov. "Ja praegu me tunnistame, et oma edu eest oleme paljuski tänu võlgu neile äritegevuse arendamise tingimustele, mis on loodud Eestis," lisas ta ettevõtte pressiteates.

 

Musarovi sõnul eristavad Eestit olulisel määral naaberriikidest läbipaistev ettevõtluskeskkond, järelevalveasutuste selge ja prognoositav käitumine, arusaadav maksustamispoliitika ning kohalike omavalitsuste asutuste avatus.

 

"Mul on suur kogemus asjaajamises erinevates riikides. Kuid ei Venemaal, Lätis ega Leedus pole Eestile iseloomulike konkurentsieeliseid. Just nimelt sellepärast suuname me oma peamised investeeringud endiselt tootmise arendamisse Jüris ja seome kõik oma lootused just nimelt selle tehasega," kinnitas Uvici juht.

 

Samas on Musarovi sõnul ka probleeme, näiteks pingelised suhted Venemaaga. Vahetult enne pronkssõduri teisaldamist Tallinnas investeeris Uvic ekspordiks suunatud tootmisesse kümneid miljoneid kroone, kuid seoses suhete järsu halvenemisega Venemaaga tuli ambitsioonikatest plaanidest loobuda, seisab firma pressiteates.

 

"Praegu kasvatame me jälle eksporti, mille osakaal kogumahust ulatub 50%ni. Ja tahaks väga loota, et meid ei oota ees ebameeldivad üllatusi," lisas Musarov.

 

Uvici tooteid müüakse Eesti jaekaubanduses ning eksporditakse Lätti, Leetu, Soome, Rootsi, Norra, Saksamaale, Kreekasse, Hispaaniasse ja Venemaale. Külmutatud liha poolfabrikaatide segmendis on Uvici turuosa Eestis 75% ja Lätis-Leedus 20-25%.

 

Ettevõttes töötab 120 inimest, tootmispinda on Jüris asuvas tehases üle 10 000 ruutmeetri, valmistatakse üle 200 erineva toote. Lisaks tootmisele tegeleb Uvic ka kaupade maaletoomisega, näiteks liha-ja kalakonservid, külmutatud tooted, majoneesid jms.

 

Tänavu 20aastaseks saanud Uvicile kuulub ka enamusosalus Läti jäätisetootjas Druvas Food.

 

ASi Uvic mullune müügitulu oli 10,2 miljonit eurot, kasumit teeniti 857 000 eurot. Aasta varem ulatus müük 10,3 miljoni euroni ning jäädi 1,5 miljoni euroga kahjumisse.

 

Ettevõtte jaotamata kasum ulatus eelmise aasta lõpu seisuga 8,4 miljoni euroni.

 

Uvici omanik on OÜ Laferon kaudu Ameerika Ühendriikides registreeritud Sixson Corp, mille taga on firma juht Aleksander Musarov.

Uvic AS, Aruküla tee 57
Rae vald, Jüri 75301, Harjumaa, Eesti
Tel.: + 372 6977 553
E-mail: info@uvic.ee

0.0270